Burberry

30. april 2011 at 10:14 | grin* |  Fashion
Ahooj,
konečně je to tady, dokopala jsem se k tomu. V tomto článku bych vám chtěla více přiblížit módní dům Burberry a jeho historii. Která je docela zajímavá.

Základní informace: Burberry je luxusní britská společnost, zaměřuje se na výrobu trenčkotů, kabelek a parfémů. Typický znak Burberry je kostkovaný vzor, který je jeden z nejvíce kopírovaných ochranných známek. Společnost má pobočky po celém světě. Královna Alžběta a princ Charles udělili značce Královské prohlášení o kvalitě.
HISTORIE:
Thomas Burberry

Burberry má docela zajímavou historii, tak si ji pojďmě přiblížit.
Společnost v roce 1856 založil Thomas Burberry, když mu bylo teprve jednadvacet. Byl to vyučený čalouník. Jeho obchod v Basingstokeu v hrabství Hampshire se zaměřoval na výrobu vycházkového oblečení a hlavně na vývoj nových materiálů. V roce 1880 vynalezl Thomas Burberry gabardén, voděodolný materiál, ale zároveň prodyšný materiál, který byl v roce 1888 patentován. V roce 1891 otevřel Thomas Burberry obchod na Haymarket v Londýně, dnes se tam nachází sídlo Burberry. V roce 1904 bylo vytvořeno logo s rytířem na koni s latinským slovem Prorsum (vpřed). Logo je také registrováno jako ochranná známka.
V roce 1914 dostal Burberry zakázku na nový vzhled důstojnického kabátu, aby vyhovoval tehdejším vojenským požadavkům. Burberry vytvořil dnes velmi známý a oblíbený TRENČKOT.Který se postupně stal oblíbený mezi civilisty. Ve 20.letech vznikl ikonický kostkovaný vzor, který byl nejprve použit jako lemování na trenčkotech.

Až od roku 1967 byl tento vzor, už dávno registrovaná ochranná známka, použit na jiných výrobcích jako deštníky, šály a zavazadla.
Po nástupu americké manažerky Rose Marie Bravo, byly naděje, že se firma dostane z nejhoršího, po problémech. Právě v té době začala pro Burberry předvádět známá topmodelka Kate Moss. Na trh se začaly uvádět nové výrobky a vzory.
Tváří Burberry se stala i britská herečka Emma Watson.
Jenže v roce 2007 se společnost dostala do dalších problémů, protože zavřela továrnu v jižním Walesu a přesunula část výroby do Číny. Bývalí zaměstanci vytvořili kampaň "Keep Burberry British", tato kampaň přitáhla velkou pozornost i u celebrit. A to nebylo vše, v britském parlamentu se objevil návrh, že by značka měla přijít o Královské prohlášení, pokud uzavře továrnu.

Kabelka Burberry.
Doufám, že se vám líbila mnou stručně napsaná historie Burberry.
Užijte si zbytek dne.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Dell Dell | Web | 1. may 2011 at 11:42 | React

Moc pěkný článek:)) Spoustu věcí jsem nevěděla..:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
Thank you for your visit! always-fashion.blog.cz © 2011